Susumu RG2012P-221-P-T1
RG2012P-221-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-221-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-221-P-T1.pdf
Availability of RG2012P-221-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-221-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-221-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-221-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-221-P-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-221-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-221-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-221-P-T1
KEYBOARD NOTEBOOK 83KEY PS2 BLK datasheet.pdf
IC AMP MMIC 80MA 4.5V SOT343 datasheet.pdf
SWITCH REED SPST .5A 32-38 A/T datasheet.pdf
IC VOLT MON TRPL EEPROM 14-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR PROXIMITY 2MM DISTANCE datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 250MA 1 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
C17 5A BUSS FA BK1 datasheet.pdf