3M 926381-01-28-I
926381-01-28-I picture photo
Mfg. Part Number
926381-01-28-I
Brief Description
CONN HEADER 28POS .100" GOLD
Datasheet Download
926381-01-28-I.pdf
Availability of 926381-01-28-I
QUANTITY
926381-01-28-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926381-01-28-I
Internal Part NumberEIS-926381-01-28-I
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926381-01-28-I
Related Links926381-, 926381-01-28-I Datasheet, 3M Distributor
926381-01-28-I Details Description
Related parts for 926381-01-28-I
FIXED IND 82UH 60MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.55-1.8V 18W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 23.62"L X 9.84"W datasheet.pdf
RES 7.41K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
40+40 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
HDR 10POS 2.54MM datasheet.pdf