3M 926381-01-35-EU
926381-01-35-EU picture photo
Mfg. Part Number
926381-01-35-EU
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 35POS .100" GOLD
Datasheet Download
926381-01-35-EU.pdf
Availability of 926381-01-35-EU
QUANTITY
926381-01-35-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926381-01-35-EU
Internal Part NumberEIS-926381-01-35-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series929
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.545" (13.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926381-01-35-EU
Related Links926381-, 926381-01-35-EU Datasheet, 3M Distributor
926381-01-35-EU Details Description
Related parts for 926381-01-35-EU
CONN HEADER .100 SINGL R/A 19POS datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
IC DIFF TXRX 3.3V 8-DIP datasheet.pdf
JUNIOR TIMER CONTACT datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES 305 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC HIGH SIDE SWITCH IPS TO220-5 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
MICRO 51C S 72" YEL JACKS NI datasheet.pdf
DIODE GEN PURPOSE 80V 8A D2PAK datasheet.pdf
MODEM CELLULAR QUAD E-GPRS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMA datasheet.pdf