3M 926581-01-23-I
926581-01-23-I picture photo
Mfg. Part Number
926581-01-23-I
Brief Description
CONN HEADER 23POS .100" GOLD
Datasheet Download
926581-01-23-I.pdf
Availability of 926581-01-23-I
QUANTITY
926581-01-23-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926581-01-23-I
Internal Part NumberEIS-926581-01-23-I
PackagingBulk
Number of Positions23
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.965" (24.51mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.400" (10.16mm)
Length - Tail0.465" (11.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926581-01-23-I
Related Links926581-, 926581-01-23-I Datasheet, 3M Distributor
926581-01-23-I Details Description
Related parts for 926581-01-23-I
IC BUFFER RECEIVE T1 28-PLCC datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR QPO-2 datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
15MM CBLSLD USCAR REC BRN 3 CKT datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf