3M 926581-01-24-I
926581-01-24-I picture photo
Mfg. Part Number
926581-01-24-I
Brief Description
CONN HEADER 24POS .100" GOLD
Datasheet Download
926581-01-24-I.pdf
Availability of 926581-01-24-I
QUANTITY
926581-01-24-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926581-01-24-I
Internal Part NumberEIS-926581-01-24-I
PackagingBulk
Number of Positions24
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.965" (24.51mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.400" (10.16mm)
Length - Tail0.465" (11.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926581-01-24-I
Related Links926581-, 926581-01-24-I Datasheet, 3M Distributor
926581-01-24-I Details Description
Related parts for 926581-01-24-I
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 10 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
CAP CER 56PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf