3M 926581-01-25-I
926581-01-25-I picture photo
Mfg. Part Number
926581-01-25-I
Brief Description
CONN HEADER 25POS .100" GOLD
Datasheet Download
926581-01-25-I.pdf
Availability of 926581-01-25-I
QUANTITY
926581-01-25-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926581-01-25-I
Internal Part NumberEIS-926581-01-25-I
PackagingBulk
Number of Positions25
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.965" (24.51mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.400" (10.16mm)
Length - Tail0.465" (11.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926581-01-25-I
Related Links926581-, 926581-01-25-I Datasheet, 3M Distributor
926581-01-25-I Details Description
Related parts for 926581-01-25-I
FIXED IND 22UH 290MA 960 MOHM TH datasheet.pdf
CONN ASSY SIDE ENTRY 24POS PG29 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 250MW SOD882 datasheet.pdf
TXRX 1X9 622MB/S SR METAL HOUSE datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 6.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf