3M 926781-01-17-I
926781-01-17-I picture photo
Mfg. Part Number
926781-01-17-I
Brief Description
CONN HEADER 17POS .100" GOLD
Datasheet Download
926781-01-17-I.pdf
Availability of 926781-01-17-I
QUANTITY
926781-01-17-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926781-01-17-I
Internal Part NumberEIS-926781-01-17-I
PackagingBulk
Number of Positions17
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.245" (31.62mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.600" (15.24mm)
Length - Tail0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926781-01-17-I
Related Links926781-, 926781-01-17-I Datasheet, 3M Distributor
926781-01-17-I Details Description
Related parts for 926781-01-17-I
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
HEAT SHRINK RED 3/8" X 200' datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 16A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
ADAPTER 388-BGA ISPLSI5384V datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf