3M 926781-01-20-I
926781-01-20-I picture photo
Mfg. Part Number
926781-01-20-I
Brief Description
CONN HEADER 20POS .100" GOLD
Datasheet Download
926781-01-20-I.pdf
Availability of 926781-01-20-I
QUANTITY
926781-01-20-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926781-01-20-I
Internal Part NumberEIS-926781-01-20-I
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.245" (31.62mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.600" (15.24mm)
Length - Tail0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926781-01-20-I
Related Links926781-, 926781-01-20-I Datasheet, 3M Distributor
926781-01-20-I Details Description
Related parts for 926781-01-20-I
SMD TEST TWEEZERS/BANA PLUG 48" datasheet.pdf
SCR MODULE ISO DUAL 1600V 250A datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 5.0" DIA datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
PLINTH FRONT/BACK 200MM datasheet.pdf