3M 926781-01-21-EU
926781-01-21-EU picture photo
Mfg. Part Number
926781-01-21-EU
Brief Description
CONN HEADER 21POS .100" GOLD
Datasheet Download
926781-01-21-EU.pdf
Availability of 926781-01-21-EU
QUANTITY
926781-01-21-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926781-01-21-EU
Internal Part NumberEIS-926781-01-21-EU
PackagingBulk
Number of Positions21
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.245" (31.62mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.600" (15.24mm)
Length - Tail0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926781-01-21-EU
Related Links926781-, 926781-01-21-EU Datasheet, 3M Distributor
926781-01-21-EU Details Description
Related parts for 926781-01-21-EU
RES ARRAY 8 RES 510 OHM 1206 datasheet.pdf
MAT MALE SNP 17-1/2X35-1/2X1/16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.6K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 3/8" CERMET TH datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
PANEL MOUNT BASE datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 1 26P 150MM datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf