3M 926781-01-26-I
926781-01-26-I picture photo
Mfg. Part Number
926781-01-26-I
Brief Description
CONN HEADER 26POS .100" GOLD
Datasheet Download
926781-01-26-I.pdf
Availability of 926781-01-26-I
QUANTITY
926781-01-26-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926781-01-26-I
Internal Part NumberEIS-926781-01-26-I
PackagingBulk
Number of Positions26
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.245" (31.62mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.600" (15.24mm)
Length - Tail0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926781-01-26-I
Related Links926781-, 926781-01-26-I Datasheet, 3M Distributor
926781-01-26-I Details Description
Related parts for 926781-01-26-I
RES 44.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.415" 3MM 2LD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V 10% BX 1805 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS CABLE PIN datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 560PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
ANVIL,U-DIE,AMPLI-BOND #8 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 8 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
1500UF 50V 19.05X41.28 85C AXI datasheet.pdf