3M 926781-01-28-I
926781-01-28-I picture photo
Mfg. Part Number
926781-01-28-I
Brief Description
CONN HEADER 28POS .100" GOLD
Datasheet Download
926781-01-28-I.pdf
Availability of 926781-01-28-I
QUANTITY
926781-01-28-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926781-01-28-I
Internal Part NumberEIS-926781-01-28-I
PackagingBulk
Number of Positions28
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.245" (31.62mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.600" (15.24mm)
Length - Tail0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926781-01-28-I
Related Links926781-, 926781-01-28-I Datasheet, 3M Distributor
926781-01-28-I Details Description
Related parts for 926781-01-28-I
CAP TANT 47UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 18-24AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN SPLICE 18.5-21AWG THRU datasheet.pdf
RES SMD 1.65 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 150K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 3W 12V 125MA OUT datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf