3M 926781-01-35-EU
926781-01-35-EU picture photo
Mfg. Part Number
926781-01-35-EU
Brief Description
CONN HEADER 35POS .100" GOLD
Datasheet Download
926781-01-35-EU.pdf
Availability of 926781-01-35-EU
QUANTITY
926781-01-35-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926781-01-35-EU
Internal Part NumberEIS-926781-01-35-EU
PackagingBulk
Number of Positions35
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.245" (31.62mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.600" (15.24mm)
Length - Tail0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926781-01-35-EU
Related Links926781-, 926781-01-35-EU Datasheet, 3M Distributor
926781-01-35-EU Details Description
Related parts for 926781-01-35-EU
IC REG LDO 3V 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 11.8A TO-220F datasheet.pdf
IDC CABLE - CSR50S/AE50G/CPC50S datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1MSPS 1CH 16-VQFN datasheet.pdf
INDENTER U-DIE TERMINYL #4 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf