3M 926781-01-36-I
926781-01-36-I picture photo
Mfg. Part Number
926781-01-36-I
Brief Description
CONN HEADER 36POS .100" GOLD
Datasheet Download
926781-01-36-I.pdf
Availability of 926781-01-36-I
QUANTITY
926781-01-36-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926781-01-36-I
Internal Part NumberEIS-926781-01-36-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Number of Positions36
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.245" (31.62mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.600" (15.24mm)
Length - Tail0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926781-01-36-I
Related Links926781-, 926781-01-36-I Datasheet, 3M Distributor
926781-01-36-I Details Description
Related parts for 926781-01-36-I
RELAY OPTOMULTLIFUNC 100MA 8-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PANEL INNER 22X18" WHITE datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT SLD datasheet.pdf