3M 929450-01-27-I
929450-01-27-I picture photo
Mfg. Part Number
929450-01-27-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 27POS
Datasheet Download
929450-01-27-I.pdf
Availability of 929450-01-27-I
QUANTITY
929450-01-27-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929450-01-27-I
Internal Part NumberEIS-929450-01-27-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929450-01-27-I
Related Links929450-, 929450-01-27-I Datasheet, 3M Distributor
929450-01-27-I Details Description
Related parts for 929450-01-27-I
RES 0.68 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 10POS .100 15AU datasheet.pdf
RES SMD 1.15M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SRL 200KSPS 24SSOP datasheet.pdf
OSC XO 35.328MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 7W 250MA 55FW1 datasheet.pdf
MALE CARD EDGE 10POS .100 DIP datasheet.pdf