3M 929450-01-32-EU
929450-01-32-EU picture photo
Mfg. Part Number
929450-01-32-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 32POS
Datasheet Download
929450-01-32-EU.pdf
Availability of 929450-01-32-EU
QUANTITY
929450-01-32-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929450-01-32-EU
Internal Part NumberEIS-929450-01-32-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929450-01-32-EU
Related Links929450-, 929450-01-32-EU Datasheet, 3M Distributor
929450-01-32-EU Details Description
Related parts for 929450-01-32-EU
CONN PLUG 10 POS CABLE MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 50POS .156 datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
BOARD GRAPH LCD CNTLR PICTAIL datasheet.pdf
BEND RELIEF 3.0MM GRAY datasheet.pdf
RES 301 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 250A DO205AB datasheet.pdf
IC OPAMP LN 8SOP datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf