3M 929500-01-19-RK
929500-01-19-RK picture photo
Mfg. Part Number
929500-01-19-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL R/A 19POS
Datasheet Download
929500-01-19-RK.pdf
Availability of 929500-01-19-RK
QUANTITY
929500-01-19-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929500-01-19-RK
Internal Part NumberEIS-929500-01-19-RK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions19
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929500-01-19-RK
Related Links929500-, 929500-01-19-RK Datasheet, 3M Distributor
929500-01-19-RK Details Description
Related parts for 929500-01-19-RK
IND DELAY LINE 1.5NS 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT .050 30POS R/A T/H datasheet.pdf
IC RES/MEM TEMP 50/10K 16-BGA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.8V 0.15A 8DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC WLAN SAT RADIO 24TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES 2.71K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 10AMP 550V AC BS88 GG datasheet.pdf