3M 929550-01-21-I
929550-01-21-I picture photo
Mfg. Part Number
929550-01-21-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL R/A 21POS
Datasheet Download
929550-01-21-I.pdf
Availability of 929550-01-21-I
QUANTITY
929550-01-21-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929550-01-21-I
Internal Part NumberEIS-929550-01-21-I
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929550-01-21-I
Related Links929550-, 929550-01-21-I Datasheet, 3M Distributor
929550-01-21-I Details Description
Related parts for 929550-01-21-I
CBL RIBN 20COND MULTI 100' datasheet.pdf
RES 750 OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 80MSPS DUAL 48-TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG HSG 2POS .187 SER BLK datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 6.5A 8.1 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
MOD IGBT 600V 80A SP1 datasheet.pdf