3M 929550-01-31-I
929550-01-31-I picture photo
Mfg. Part Number
929550-01-31-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL R/A 31POS
Datasheet Download
929550-01-31-I.pdf
Availability of 929550-01-31-I
QUANTITY
929550-01-31-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929550-01-31-I
Internal Part NumberEIS-929550-01-31-I
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929550-01-31-I
Related Links929550-, 929550-01-31-I Datasheet, 3M Distributor
929550-01-31-I Details Description
Related parts for 929550-01-31-I
IDC CABLE - ASS16A/AE16G/APR16A datasheet.pdf
FILTER LINE 4MH 1A VERTICAL datasheet.pdf
CABLE PLUG IP68 RJ45-RJ45 - 3M datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 10P10C SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
POWER SUPPLY, M18, M21, M24, M27 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONICAL SHARP 0.5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO-214AA datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf