3M 929647-01-33-I
929647-01-33-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-01-33-I
Brief Description
CONN HEADER 33POS STR .100 GOLD
Datasheet Download
929647-01-33-I.pdf
Availability of 929647-01-33-I
QUANTITY
929647-01-33-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-01-33-I
Internal Part NumberEIS-929647-01-33-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-01-33-I
Related Links929647-, 929647-01-33-I Datasheet, 3M Distributor
929647-01-33-I Details Description
Related parts for 929647-01-33-I
IC OPAMP GP 4.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC MUX DUAL 2:1 DIFF CML 32MLF datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
IC LIGHT TO DGTL CONV 6-DFN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
SENSOR PRES 60PSI DIFF 12V SIP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf