3M 929647-02-16-EU
929647-02-16-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-02-16-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 16POS
Datasheet Download
929647-02-16-EU.pdf
Availability of 929647-02-16-EU
QUANTITY
929647-02-16-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-02-16-EU
Internal Part NumberEIS-929647-02-16-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-02-16-EU
Related Links929647-, 929647-02-16-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-02-16-EU Details Description
Related parts for 929647-02-16-EU
CONN JUMPER TERM BLOCK 8.0MM datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 8.9UH 1.47A 116 MOHM datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 15VOUT 1W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 3W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
PNL MNT 24V BLUE 3MM datasheet.pdf