3M 929647-02-19-EU
929647-02-19-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-02-19-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 19POS
Datasheet Download
929647-02-19-EU.pdf
Availability of 929647-02-19-EU
QUANTITY
929647-02-19-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-02-19-EU
Internal Part NumberEIS-929647-02-19-EU
Number of Positions19
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-02-19-EU
Related Links929647-, 929647-02-19-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-02-19-EU Details Description
Related parts for 929647-02-19-EU
RES 33K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
Connector Header 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf