3M 929647-02-29-EU
929647-02-29-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-02-29-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 29POS
Datasheet Download
929647-02-29-EU.pdf
Availability of 929647-02-29-EU
QUANTITY
929647-02-29-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-02-29-EU
Internal Part NumberEIS-929647-02-29-EU
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-02-29-EU
Related Links929647-, 929647-02-29-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-02-29-EU Details Description
Related parts for 929647-02-29-EU
CAP FILM 0.068UF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS R/A datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 90BGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 5SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE DUCT REDUCER SPLIT COVER datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf