3M 929647-02-30-I
929647-02-30-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-02-30-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 30POS
Datasheet Download
929647-02-30-I.pdf
Availability of 929647-02-30-I
QUANTITY
929647-02-30-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-02-30-I
Internal Part NumberEIS-929647-02-30-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-02-30-I
Related Links929647-, 929647-02-30-I Datasheet, 3M Distributor
929647-02-30-I Details Description
Related parts for 929647-02-30-I
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM16T/MC16G/MDM16T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CURRENT SENSE TRANSFORMER datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.25 OHM 10% 300W datasheet.pdf