3M 929647-02-33-I
929647-02-33-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-02-33-I
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 33POS
Datasheet Download
929647-02-33-I.pdf
Availability of 929647-02-33-I
QUANTITY
929647-02-33-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-02-33-I
Internal Part NumberEIS-929647-02-33-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series929
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-02-33-I
Related Links929647-, 929647-02-33-I Datasheet, 3M Distributor
929647-02-33-I Details Description
Related parts for 929647-02-33-I
CAP FILM 0.047UF 5% 50VDC 1210 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LABEL CARD YELLOW UNLABELED datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 12AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
72 MODII HORZ 2PC 3R CE 100CL datasheet.pdf
330UF 63V 12,5X20 datasheet.pdf