3M 929647-03-20-EU
929647-03-20-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-03-20-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 20POS
Datasheet Download
929647-03-20-EU.pdf
Availability of 929647-03-20-EU
QUANTITY
929647-03-20-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-03-20-EU
Internal Part NumberEIS-929647-03-20-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-03-20-EU
Related Links929647-, 929647-03-20-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-03-20-EU Details Description
Related parts for 929647-03-20-EU
IDC CABLE - MDG50K/MC50M/X datasheet.pdf
TVS DIODE 180VWM 306.6VC SMA datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 86POS .156 GRN datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 8A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 1W 3.3V 300MA datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B DUAL 48TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf