3M 929647-03-23-EU
929647-03-23-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-03-23-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 23POS
Datasheet Download
929647-03-23-EU.pdf
Availability of 929647-03-23-EU
QUANTITY
929647-03-23-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-03-23-EU
Internal Part NumberEIS-929647-03-23-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-03-23-EU
Related Links929647-, 929647-03-23-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-03-23-EU Details Description
Related parts for 929647-03-23-EU
INDUCT ARRAY 2 COIL 1.95UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SSR GN3 3-PHASE 50A 90-140VAC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS JAMNUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 5A DO215AB datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf