3M 929647-03-29-I
929647-03-29-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-03-29-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 29POS
Datasheet Download
929647-03-29-I.pdf
Availability of 929647-03-29-I
QUANTITY
929647-03-29-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-03-29-I
Internal Part NumberEIS-929647-03-29-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-03-29-I
Related Links929647-, 929647-03-29-I Datasheet, 3M Distributor
929647-03-29-I Details Description
Related parts for 929647-03-29-I
BEAD FERRITE ARRAY 120 OHM 2010 datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER VRT 192POS 4ROW GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 450V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
SSOP-48 TO DIP-48 SMT ADAPTER datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf