3M 929647-03-35-EU
929647-03-35-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-03-35-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 35POS
Datasheet Download
929647-03-35-EU.pdf
Availability of 929647-03-35-EU
QUANTITY
929647-03-35-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-03-35-EU
Internal Part NumberEIS-929647-03-35-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-03-35-EU
Related Links929647-, 929647-03-35-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-03-35-EU Details Description
Related parts for 929647-03-35-EU
LIGHT PIPE SINGLE ELEMENT datasheet.pdf
IC FPGA 303 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MCU ZGATE EMB SECURITY 144LQFP datasheet.pdf
RES 100 OHM 50W 1% TO221 datasheet.pdf
BUSHING SPLIT 0.803" NYLON BLACK datasheet.pdf
330UF 10V 9.53X34.93 AXI datasheet.pdf