3M 929647-04-10-I
929647-04-10-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-04-10-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 10POS
Datasheet Download
929647-04-10-I.pdf
Availability of 929647-04-10-I
QUANTITY
929647-04-10-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-04-10-I
Internal Part NumberEIS-929647-04-10-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-04-10-I
Related Links929647-, 929647-04-10-I Datasheet, 3M Distributor
929647-04-10-I Details Description
Related parts for 929647-04-10-I
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24VQFN datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC TXRX 2PORT ETH COMM 100-MQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 5A 200V TO-220AC datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 330VAC AXIAL datasheet.pdf