3M 929647-04-13-EU
929647-04-13-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-04-13-EU
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 13POS
Datasheet Download
929647-04-13-EU.pdf
Availability of 929647-04-13-EU
QUANTITY
929647-04-13-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-04-13-EU
Internal Part NumberEIS-929647-04-13-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series929
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-04-13-EU
Related Links929647-, 929647-04-13-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-04-13-EU Details Description
Related parts for 929647-04-13-EU
IC TRPL 8BIT VIDEO ADC 144LQFP datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG GRY 250' datasheet.pdf
IC REG LDO 3.9V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
PUNCH UNT-1-1/16" datasheet.pdf
SOLID WALL DUCT 1.5X2 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf