3M 929647-04-16-I
929647-04-16-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-04-16-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 16POS
Datasheet Download
929647-04-16-I.pdf
Availability of 929647-04-16-I
QUANTITY
929647-04-16-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-04-16-I
Internal Part NumberEIS-929647-04-16-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-04-16-I
Related Links929647-, 929647-04-16-I Datasheet, 3M Distributor
929647-04-16-I Details Description
Related parts for 929647-04-16-I
RES 17.8 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRIAC 800V 16A D2PAK datasheet.pdf
PLIERS ELEC FLAT NOSE 6" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
COUPLER DIRECT 2300-2700MHZ datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
LJT 12C 8#20 4#16 SKT RECP datasheet.pdf
2200UF 10V 12,5X20MM 105C 3000H datasheet.pdf