3M 929647-04-23-EU
929647-04-23-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-04-23-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 23POS
Datasheet Download
929647-04-23-EU.pdf
Availability of 929647-04-23-EU
QUANTITY
929647-04-23-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-04-23-EU
Internal Part NumberEIS-929647-04-23-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-04-23-EU
Related Links929647-, 929647-04-23-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-04-23-EU Details Description
Related parts for 929647-04-23-EU
CAP ALUM 820UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM14T/MC14M/X datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 100K 8UQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 8.5A 12 MOHM SMD datasheet.pdf