3M 929647-04-30-I
929647-04-30-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-04-30-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 30POS
Datasheet Download
929647-04-30-I.pdf
Availability of 929647-04-30-I
QUANTITY
929647-04-30-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-04-30-I
Internal Part NumberEIS-929647-04-30-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-04-30-I
Related Links929647-, 929647-04-30-I Datasheet, 3M Distributor
929647-04-30-I Details Description
Related parts for 929647-04-30-I
IC AMP AUDIO PWR 2.2W AB 28TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CUT-OFF DIE datasheet.pdf
RES 70.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf