ITT Cannon, LLC CIR030A-20-15P-F80-T12
CIR030A-20-15P-F80-T12 picture photo
Mfg. Part Number
CIR030A-20-15P-F80-T12
Brief Description
CONN RCPT 7POS PNL MNT W/PINS
Datasheet Download
CIR030A-20-15P-F80-T12.pdf
Availability of CIR030A-20-15P-F80-T12
QUANTITY
CIR030A-20-15P-F80-T12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR030A-20-15P-F80-T12
Internal Part NumberEIS-CIR030A-20-15P-F80-T12
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions7
Shell Size - Insert20-15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating23A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR030A-20-15P-F80-T12
Related LinksCIR030A-20-, CIR030A-20-15P-F80-T12 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR030A-20-15P-F80-T12 Details Description
Related parts for CIR030A-20-15P-F80-T12
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 250VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 80PF 15KV R16 DISK datasheet.pdf
RES 62.6 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
BERGSTIK II DUAL RA datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 5 OHM 300W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
ST-3ES1N8AWK00S datasheet.pdf
ER 14C 4#16 10#12 SKT RECP BOX datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A SMC datasheet.pdf