3M 929647-05-10-EU
929647-05-10-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-05-10-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 10POS
Datasheet Download
929647-05-10-EU.pdf
Availability of 929647-05-10-EU
QUANTITY
929647-05-10-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-05-10-EU
Internal Part NumberEIS-929647-05-10-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-05-10-EU
Related Links929647-, 929647-05-10-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-05-10-EU Details Description
Related parts for 929647-05-10-EU
OSC VCXO 2.048MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS VERT TIN TAB datasheet.pdf
BUZZER 6-16VDC 85-95DB PNL MNT datasheet.pdf
TUBING PTFE NATURAL 1000' datasheet.pdf
IC CTLR RF DETECTOR UMAX datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 5W SMBJ datasheet.pdf
10P10C VERTICAL NO SHIELD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 18K OHM 16SOIC datasheet.pdf