3M 929647-05-18-EU
929647-05-18-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-05-18-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 18POS
Datasheet Download
929647-05-18-EU.pdf
Availability of 929647-05-18-EU
QUANTITY
929647-05-18-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-05-18-EU
Internal Part NumberEIS-929647-05-18-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-05-18-EU
Related Links929647-, 929647-05-18-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-05-18-EU Details Description
Related parts for 929647-05-18-EU
IC REG SWTCHD CAP INV 50MA 8SOIC datasheet.pdf
SCR 8A 5MA 600V DPAK datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC DAC 14BIT LP SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
CAP MICA 7PF 0.5PF 100V 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 138VWM 244VC DO204AC datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.56A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS W/POSTS SMD datasheet.pdf