3M 929647-05-20-I
929647-05-20-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-05-20-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 20POS
Datasheet Download
929647-05-20-I.pdf
Availability of 929647-05-20-I
QUANTITY
929647-05-20-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-05-20-I
Internal Part NumberEIS-929647-05-20-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-05-20-I
Related Links929647-, 929647-05-20-I Datasheet, 3M Distributor
929647-05-20-I Details Description
Related parts for 929647-05-20-I
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK ADHESIVE 1/4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 18BIT STEREO AUDIO 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 422 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 50W datasheet.pdf