3M 929647-05-28-EU
929647-05-28-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-05-28-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 28POS
Datasheet Download
929647-05-28-EU.pdf
Availability of 929647-05-28-EU
QUANTITY
929647-05-28-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-05-28-EU
Internal Part NumberEIS-929647-05-28-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-05-28-EU
Related Links929647-, 929647-05-28-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-05-28-EU Details Description
Related parts for 929647-05-28-EU
RES 1K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 1POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 180POS .050 SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP POLYMER 1200UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf