3M 929647-07-21-EU
929647-07-21-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-07-21-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 21POS
Datasheet Download
929647-07-21-EU.pdf
Availability of 929647-07-21-EU
QUANTITY
929647-07-21-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-07-21-EU
Internal Part NumberEIS-929647-07-21-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-07-21-EU
Related Links929647-, 929647-07-21-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-07-21-EU Details Description
Related parts for 929647-07-21-EU
IC REG LDO 1.8V 5A TO263 datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES .13 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf