3M 929647-07-26-I
929647-07-26-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-07-26-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 26POS
Datasheet Download
929647-07-26-I.pdf
Availability of 929647-07-26-I
QUANTITY
929647-07-26-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-07-26-I
Internal Part NumberEIS-929647-07-26-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-07-26-I
Related Links929647-, 929647-07-26-I Datasheet, 3M Distributor
929647-07-26-I Details Description
Related parts for 929647-07-26-I
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 500MW TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA 824-896MHZ 5DBI N FML datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 902-928MHZ datasheet.pdf
SUBMIN COAX OUTER BODY,F datasheet.pdf
TV 30C 10#20 13#16 4#12(COAX) datasheet.pdf
EMITTER IR 860NM 100MA TO18 datasheet.pdf