3M 929647-07-33-I
929647-07-33-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-07-33-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 33POS
Datasheet Download
929647-07-33-I.pdf
Availability of 929647-07-33-I
QUANTITY
929647-07-33-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-07-33-I
Internal Part NumberEIS-929647-07-33-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-07-33-I
Related Links929647-, 929647-07-33-I Datasheet, 3M Distributor
929647-07-33-I Details Description
Related parts for 929647-07-33-I
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC AMP MMIC BIPO BROADBND SC70-6 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250V RADIAL datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX NUT M18X1.0 FOR 3S-3B datasheet.pdf
350 TB PLG PLUG 180 datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8TDFN datasheet.pdf
LENS 25X25MM SQ 12.4MM CLR MK-R datasheet.pdf