3M 929647-07-35-EU
929647-07-35-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-07-35-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 35POS
Datasheet Download
929647-07-35-EU.pdf
Availability of 929647-07-35-EU
QUANTITY
929647-07-35-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-07-35-EU
Internal Part NumberEIS-929647-07-35-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-07-35-EU
Related Links929647-, 929647-07-35-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-07-35-EU Details Description
Related parts for 929647-07-35-EU
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ14 15 OLIV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
MOD IR RCVR 30KHZ TOP VIEW datasheet.pdf