3M 929647-09-11-EU
929647-09-11-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-11-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 11POS
Datasheet Download
929647-09-11-EU.pdf
Availability of 929647-09-11-EU
QUANTITY
929647-09-11-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-11-EU
Internal Part NumberEIS-929647-09-11-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-11-EU
Related Links929647-, 929647-09-11-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-09-11-EU Details Description
Related parts for 929647-09-11-EU
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 datasheet.pdf
CONN BOOT HOODED FOR RJ45 PLUGS datasheet.pdf
FUSE CERM 4A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 200MA 5.8 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 1M OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf