3M 929647-09-13-I
929647-09-13-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-13-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 13POS
Datasheet Download
929647-09-13-I.pdf
Availability of 929647-09-13-I
QUANTITY
929647-09-13-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-13-I
Internal Part NumberEIS-929647-09-13-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-13-I
Related Links929647-, 929647-09-13-I Datasheet, 3M Distributor
929647-09-13-I Details Description
Related parts for 929647-09-13-I
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 39PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC CONV DC/DC TFT-LCD 32-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 4.5V SSOT-2 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT PINS datasheet.pdf