3M 929647-09-17-EU
929647-09-17-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-17-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 17POS
Datasheet Download
929647-09-17-EU.pdf
Availability of 929647-09-17-EU
QUANTITY
929647-09-17-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-17-EU
Internal Part NumberEIS-929647-09-17-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-17-EU
Related Links929647-, 929647-09-17-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-09-17-EU Details Description
Related parts for 929647-09-17-EU
IC REG ISOLATED 5V 0.2A 12SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.8PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC WP 1.5KW datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SV 7.62HP/03/90 SC/08R SN BK datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 13UH 150MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2A 52 MOHM SMD datasheet.pdf