3M 929647-09-20-EU
929647-09-20-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-20-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 20POS
Datasheet Download
929647-09-20-EU.pdf
Availability of 929647-09-20-EU
QUANTITY
929647-09-20-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-20-EU
Internal Part NumberEIS-929647-09-20-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-20-EU
Related Links929647-, 929647-09-20-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-09-20-EU Details Description
Related parts for 929647-09-20-EU
CAP FILM 3900PF 5% 50VDC 1206 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX98088 datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf