3M 929647-09-22-I
929647-09-22-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-22-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 22POS
Datasheet Download
929647-09-22-I.pdf
Availability of 929647-09-22-I
QUANTITY
929647-09-22-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-22-I
Internal Part NumberEIS-929647-09-22-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-22-I
Related Links929647-, 929647-09-22-I Datasheet, 3M Distributor
929647-09-22-I Details Description
Related parts for 929647-09-22-I
CONN SPRING CONT 16 POS .295 SMD datasheet.pdf
RETR SHEATH BANANA CORD 36" RED datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.25VA CHAS MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 5.43A 12 MOHM datasheet.pdf