3M 929647-09-31-I
929647-09-31-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-31-I
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 31POS
Datasheet Download
929647-09-31-I.pdf
Availability of 929647-09-31-I
QUANTITY
929647-09-31-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-31-I
Internal Part NumberEIS-929647-09-31-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-31-I
Related Links929647-, 929647-09-31-I Datasheet, 3M Distributor
929647-09-31-I Details Description
Related parts for 929647-09-31-I
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W SGL 3.3V 4.5A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 50V datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
AB 4C 4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
COMPLEMENTARY 30V ENHANCEMENT MODE MOSFET H-BRIDGE IC datasheet.pdf