3M 929647-09-34-I
929647-09-34-I picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-34-I
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 34POS
Datasheet Download
929647-09-34-I.pdf
Availability of 929647-09-34-I
QUANTITY
929647-09-34-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-34-I
Internal Part NumberEIS-929647-09-34-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series929
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-34-I
Related Links929647-, 929647-09-34-I Datasheet, 3M Distributor
929647-09-34-I Details Description
Related parts for 929647-09-34-I
IC SWITCH HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 175MA 24V datasheet.pdf
RES 56 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD811JR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
F39-HJ1475 datasheet.pdf
CLAMP PLATE 1.27MM I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
M8 5 POS FEMALE STRT-BLNT 3MTR datasheet.pdf