3M 929647-09-35-EU
929647-09-35-EU picture photo
Mfg. Part Number
929647-09-35-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 35POS
Datasheet Download
929647-09-35-EU.pdf
Availability of 929647-09-35-EU
QUANTITY
929647-09-35-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929647-09-35-EU
Internal Part NumberEIS-929647-09-35-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929647-09-35-EU
Related Links929647-, 929647-09-35-EU Datasheet, 3M Distributor
929647-09-35-EU Details Description
Related parts for 929647-09-35-EU
DSUB CABL-AMM15G/ AE15M / AMM15G datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.5PF 50V 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 100MA 2.52 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 4TMLF datasheet.pdf
IC DAC 16BIT QUAD IOUT 52-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf